O szkole

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na działania dydaktyczne i wychowawcze. Dbamy o dobre relacje między nauczycielami i uczniami oraz aby atmosfera w szkole była miła i pełna życzliwości. Nauczyciele współpracują ze sobą oraz z rodzicami uczniów.

Nasi uczniowie odnoszą duże sukcesy edukacyjne i sportowe. Staramy się stosując różne metody nauczania aby zajęcia prowadzone były ciekawie i na wysokim poziomie, oraz by zachęciły młodzież do działania. Troszczymy się również o uczniów specjalnej troski, inspirujemy ich do czynnego uczestnictwa w życiu szkoły. Chcemy wpoić uczniom szacunek do drugiego człowiek oraz by czuli się związani z naszym regionem oraz swoją ojczyzną.

szkolaCo nas wyróżnia

1. Szeroko prowadzone działania profilaktyczne.
    2. Osiąganie sukcesów sportowych na poziomie powiatu i województwa.
    3. Liczny udział uczniów w konkursach przedmiotowych
    4. Szeroko prowadzona współpraca z Radą Rodziców.
    5. Przeprowadzanie licznych konkursów w ciągu roku szkolnego na terenie szkoły dotyczących różnych dziedzin nauki, wychowania i kultury.
    6. Sprawy priorytetowe szkoły to dydaktyka i wychowanie.
    7. Organizowanie licznych wycieczek edukacyjnych i turystyczno-krajoznawczych z założeniem dobrego poznawania swojego regionu.
    8. Prowadzenie różnych działań o charakterze charytatywnym.
    9. Szeroko prowadzona współpraca ze środowiskiem lokalnym.
    10. Objęcie szczególną troską pedagogiczną uczniów sprawiających problemy wychowawcze oraz uzyskujących słabe wyniki w nauce.
    11. Duży nacisk kładziony na jakość pracy z uczniami przejawiającymi różnego rodzaju dysfunkcje:
      • udział w uroczystościach szkolnych oraz aktywne włączanie się w organizację tych imprez;
      • możliwość udziału na wybranych zajęciach w budynku szkoły;
      • utrzymywanie kontaktów i przyjaźni koleżeńskich poza murami szkoły.