Biblioteka

  b logoa

  mgr Romana Bulanda-Frączkiewicz
  mgr Julita Poszwa

  Biblioteka szkolna składa się z wypożyczalni, w której znajdują się lektury do języka polskiego, literatura piękna, książki popularnonaukowe z różnych dziedzin i czasopisma oraz czytelni, w której znajduje się księgozbiór podręczny (słowniki, encyklopedie, leksykony, wydawnictwa albumowe), pozycje z różnych dziedzin nauki, podręczniki, pomoce dydaktyczne, literatura pedagogiczna i czasopisma. Ponadto w bibliotece funkcjonuje Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej, wyposażone w 4 komputery multimedialne oraz urządzenie wielofunkcyjne (drukarka, skaner, kserokopiarka), z którego chętnie korzysta cała społeczność szkolna. Biblioteka Szkolna Gimnazjum jest w pełni skomputeryzowana, wszystkie zbiory są opracowane w programie MOL Optivum. a wypożyczanie zbiorów odbywa się poprzez komputer. Nasza biblioteka posiada katalog alfabetyczny, tytułowy, przedmiotowy UKD oraz kartotekę zagadnieniową, ułatwiające wyszukiwanie, precyzowanie zainteresowań i wyborów czytelniczych. Zbiory biblioteki liczą obecnie ponad 8000 pozycji, systematycznie są uzupełniane z uwzględnieniem potrzeb i zainteresowań czytelniczych. 

  W Bibliotece odbywają się zajęcia pozalekcyjne Kółko biblioteczno-informacyjne, w których może uczestniczyć każdy uczeń naszej szkoły. Wszystkie działania biblioteki dokumentowane są w Kronice Biblioteki oraz biuletynie informacyjnym "Co Słychać w Naszej Bibliotece Szkolnej".

  Autorem obecnego ekslibrisu biblioteki jest Joanna Sekulska, której praca została  nagrodzona I miejscem, w zorganizowanym w roku szkolnym 2003/2004 konkursie szkolnym, pt. "Ekslibris biblioteki szkolnej".

  dscn6748

  biblioteka0003

  Nasz adres

  Gimnazjum im. Jana Pawła II
  ul. Szkolna 20, 43-340 Kozy woj.śląskie
  gimnazjumkozy@wp.pl 
  tel./fax: 338175839

  Newsletter


  © 2015 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

  Please publish modules in offcanvas position.