Konkursy - uczestnicy i zwycięzcy
Konkurs przedmiotowy z biologii
III etap - wojewódzki:
- Kamil Krzysztofek IIId- 2004/2005 - laureat
- Aneta Manda IIIc - 2005/2006 - laureatka
- Karolina Wybraniec IIIb - 2007/2008 - laureatka
- Anna Cebrat IIIf - 2009/2010 - laureatka
- Anna Frączek IIIf - 2009/2010 - finalistka
- Magdalena Fołta IIIc – 2010/2011 - laureatka
- Katarzyna Przybyła IIId – 2010/2011 – laureatka
- Natalia Mreńca IIId - 2011/2012 - laureatka
- Michał Kolbe IIIe - 2011/2012 - finalista
- Szymon Gawęda IIId - 2014/2015 - finalista
- Gabriela Mynarska IIIb - 2014/2015 - finalistka
Uczestnicy II etapu - rejon:
- Łukasz Kućka IIIc - 2002/2003
- Katarzyna Adamczyk IIb - 2002/2003
- Iwona Handzlik IIIe - 2002/2003
- Elżbieta Hankus IIIg - 2002/2003
- Adam Mirocha IIIb - 2006/2007
- Beata Tomala IIId - 2006/2007
- Agnieszka Manda IIIf - 2006/2007
- Karolina Wybraniec IIIb - 2007/2008
- Magdalena Byrdziak IIIc – 2010/2011
- Magdalena Fołta IIIc – 2010/2011
- Katarzyna Przybyła IIId – 2010/2011
- Szymon Gawęda IIId - 2014/2015
- Gabriela Mynarska IIIb - 2014/2015
Konkurs przedmiotowy z geografii
III etap - wojewódzki:
- Piekarczyk Piotr IIIb - 2004/2005 - finalista
- Ewa Grabska IIb - 2005/2006 - laureatka
- Ewa Grabska IIIb - 2006/2007 - laureatka
- Joanna Koczur IIIc - 2006/2007 - finalistka
- Weronika Biela IIIf - 2007/2008 - finalistka
Uczestnicy II etapu - rejon:
- Marcin Helwig IIIf - 2002/2003
- Bartosz Płaszczyński IIId - 2002/2003
- Magdalena Blachura IIf - 2002/2003
- Katarzyna Adamczyk IIb - 2002/2003
- Weronika Biela IIIe - 2007/2008
- Michał Adamaszek IIIe - 2007/2008
- Jacek Kućka II d – 2010/2011
- Katarzyna Przybyła IIId – 2010/2011
Konkurs przedmiotowy z matematyki
III etap - wojewódzki:
- Marek Piekarczyk IIIb - 2006/2007 - laureat
- Krzysztof Honkisz IIIc - 2007/2008 - laureat
- Bartłomiej Gawęda IIIc - 2009/2010 - finalista
- Natalia Mreńca IIId - 2011/2012 - laureatka
Uczestnicy II etapu - rejon:
- Justyna Barut IIIc - 2002/2003
- Marcin Helwig IIIf - 2002/2003
- Natalia Zoń IIIb - 2002/2003
- Krzysztof Honkisz IIIc - 2007/2008
- Jarosław Raczek IIIa – 2010/2011
- Katarzyna Przybyła IIId – 2010/2011
- Jan Handzlik IIIb - 2014/2015
- Urszula Handzlik IIId - 2014/2015
- Patrycja Pietras IIa - 2014/2015
Konkurs przedmiotowy z chemii
III etap - wojewódzki:
- Tomasz Kinecki IIIa - 2006/2007 - laureat
Uczestnicy II etapu - rejon:
- Marcin Rosner IIIb - 2002/2003
- Marek Fabia IIIc - 2006/2007
Konkurs przedmiotowy z fizyki
III etap - wojewódzki:
- Paulina Kocyłowska IIIc - 2001/2002 - finalistka
- Marcin Helwig IIIf - 2002/2003 - finalista
- Kamil Krzysztofek IIId - 2004/2005 - laureat
- Agnieszka Komędera IIIb - 2005/2006 - laureatka
- Aneta Manda IIIc - 2005/2006 - finalistka
- Marek Fabia IIIc - 2006/2007 - finalista
- Marek Majdak IIIf - 2006/2007 - laureat
Uczestnicy II etapu - rejon:
- Marek Piekarczyk IIIb - 2006/2007
Międzynarodowy konkurs matematyczny "Kangur"
Kategoria "kadet":
- Karolina Chrobak IIb - 2002/2003 - wyróżnienie
- Radosław Stefko IIa - 2002/2003 - wyróżnienie
- Kamila Komędera Ig - 2002/2003 - wyróżnienie
- Agnieszka Komędera Ib - 2003/2004 - wyróżnienie
- Agnieszka Komędera - IIb - 2004/2005 - wyróżnienie
15 lokata z wynikiem bardzo dobrym
- Iwona Sztefko If - 2005/2006 - wyróżnienie
- Marek Piekarczyk IIb - 2005/2006 - wyróżnienie
Kategoria "junior":
- Rafał Jura IIIc - 2002/2003 - wyróżnienie
- Aneta Manda IIIc - 2005/2006 - wyróżnienie
- Agnieszka Komędera IIIb - 2005/2006 - wyróżnienie
- Bartłomiej GawędaIIIc - 2009/2010 - wyróżnienie
- Gabriela Handzlik IIIe - 2009/2010 - wyróżnienie
- Szymon Wójcik IIId - 2009/2010 - wyróżnienie
- Kamil Nikiel IIId - 2012/2013 - wyróżnienie
Konkurs przedmiotowy z historii
Uczestnicy II etapu - rejon:
- Krzysztof Honkisz IIc - 2006/2007
- Michał Adamaszek IIe - 2006/2007
- Michał Adamaszek IIIe - 2007/2008
- Krzysztof Honkisz IIIc - 2007/2008
Konkurs przedmiotowy z języka polskiego
III etap - wojewódzki:
- Gabriela Mynarska IIIb - 2014/2015 - laureatka
Uczestnicy II etapu - rejon:
- Joanna Koczur IIIc - 2006/2007
- Monika Biłek IIIf - 2007/2008
- Jacek Gawlas IIIa - 2007/2008
- Krzysztof Honkisz IIIc - 2007/2008
- Katarzyna Wawak IIId - 2007/2008
- Natalia Ruta IIId - 2012/2013
- Gabriela Mynarska IIb - 2013/2014
- Gabriela Mynarska IIIb - 2014/2015
Konkurs przedmiotowy z języka angielskiego
III etap - wojewódzki:
- Jakub Baścik IIIc - 2014/2015 - finalista
Uczestnicy II etapu - rejon:
- Tomasz Madejski IIIf - 2007/2008
- Klara Michnik IIId - 2014/2015
- Jakub Baścik IIIc - 2014/2015
Konkurs przedmiotowy z języka niemieckiego
III etap - wojewódzki:
- Beniamin Pyrda IIIb - 2014/2015 - finalista
Uczestnicy II etapu - rejon:
- Beniamin Pyrda IIIb - 2014/2015
- Kamil Harańczyk IIIc - 2014/2015
61 Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Filatelistyczny dotyczący Unii Europejskiej
II miejsce
- Marta Worek IIIb - 2002/2003
- Bartosz Płaszczyński IIId - 2002/2003
III miejsce
- Natalia Knycz IIIb - 2002/2003
Ogólnopolski Konkurs Europa w Szkole
Wyróżnienie na etapie wojewódzkim
- Justyna Olek IIb - 2003/2004
Ekumeniczny Konkurs Wiedzy Biblijnej
"Jonasz 2004" Laureaci III etapu diecezjalnego
- Ewelina Gacek IIIe - 2003/2004 - IV miejsce
- Joanna Nabielac IIIa - 2003/2004 - V miejsce
"Jonasz 2005" III etap diecezjalny
- Aleksandra Bryzek IIIb - 2004/2005 - finalistka
"Jonasz 2007" Etap diecezjalny
- Marek Piekarczyk IIIb - 2006/2007 - laureat
- Joanna Koczur IIIc - 2006/2007 - laureatka
- Katarzyna Wawak IId - 2006/2007 - laureatka
"Jonasz 2009"
- Magdalena Solich Ic - 2008/2009 - laureatka
"Jonasz 2010"
- Magdalena Solich kl. II c - 2009/2010 - finalistka
- Paulina Heller kl. III c - 2009/2010 - finalistka]
"Jonasz 2011"
- Natalia Zaniewska kl. Ia - 2010/2011 - laureatka II miejsce
"Jonasz 2013"
- Gabriela Mynarska kl. 1b- 2012/2013 - laureatka
- Justyna Bożek kl. 1c - 2012/2013 - laureatka
"Jonasz 2014"
- Gabriela Mynarska kl. 2b- 2013/2014 - finalistka
- Justyna Gibas kl. 1b - 2013/2014 - finalistka
"Jonasz 2015"
- Justyna Gibas IIb - 2014/2015 - finalistka
- Krzysztof Piekarczyk Ib - 2014/2015 - finalista
Laureaci "Teatralia"
- Magdalena Solich kl. III - 2010/2011 - I miejsce
- Justyna niemczyk kl. II - 2011/2012 - I miejsce
- Gabriela Bąk kl. III - 2011/2012 - III miejsce
- Maria Zaręba kl. III - 2012/2013 - III miejsce
- Gabriela Mynarska kl. I - 2012/2013 - wyróżnienie
- Gabriela Mynarska kl. III - 2014/2015 - III miejsce
- Anna Presz kl. III - 2014/2015 - III miejsce
KONKURS NA RECENZJĘ TEATRALNĄ
- Ewelina Sochacka IIIg - 2004/2005 - wyróżnienie
- Gabriela Mynarska Ib - 2012/2013 - I miejsce
- Gabriela Mynarska IIb - 2013/2014 - I miejsce i Nagroda Specjalna za najciekawszą pracę recenzującą widowisko zrealizowane przez teatr działający w Bielsku-Białej
- Gabriela Mynarska IIIb - 2014/2015 - I miejsce i Nagroda Specjalna za najciekawszą pracę recenzującą widowisko zrealizowane przez teatr działający w Bielsku-Białej
Międzynarodowy konkurs polsko-czesko-słowacki "W wielkim Obłoku Magellana"
- Mariusz Zioło IIc - 2005/2006 - nagroda specjalna na etapie krajowym
- Łukasz Dyszlewski IIc - 2005/2006 - nagroda specjalna na etapie krajowym
Międzynarodowy Konkurs z Cyklu "worzymy własne wydawnictwo"
- Daria Mróz i Wiktoria Reczko IIb - 2014/2015 - III miejsce (XVI Edycja)
I Miejski Ogólnoszkolny Konkurs pt. "Bajarz Roku"
- Paulina Szczurek IIe - 2006/2007 - I miejsce
- Alina Knycz Ic - 2006/2007 - II miejsce
II Miejski Ogólnoszkolny Konkurs pt. "Bajarz Roku"
- Dominika Herma IIa - 2007/2008 - I miejsce
- Krzysztof Adamski IIIa - 2007/2008 - II miejsce
- Paulina Szczurek IIIe - 2007/2008 - III miejsce
IV Miejski Ogólnoszkolny Konkurs pt. "Bajarz Roku"
- Stanisław Staszak IIIc - 2009/2010 - III miejsce
VI Miejski Ogólnoszkolny Konkurs pt. "Bajarz Roku"
Anna Herma IIc - 2011/2012 - II miejsce
Magdalena Ponc IIe - 2011/2012 - III miejsce
VII Miejski Ogólnoszkolny Konkurs pt. "Bajarz Roku"
Magdalena Ponc IIIe - 2012/2013 - I miejsce
VIII Miejski Ogólnoszkolny Konkurs pt. "Bajarz Roku"
Aleksandra Babula IIIb - 2013/2014 - wyróżnienie
IX Miejski Ogólnoszkolny Konkurs pt. "Bajarz Roku"
Kacper Jura IIa - 2014/2015 - I miejsce oraz Nagroda PublicznościIX Miejski Ogólnoszkolny Konkurs pt. "Bajarz Roku"
X Miejski Ogólnoszkolny Konkurs pt. "Bajarz Roku"
Wiktoria Koza Ib - 2015/2016 - Wyróżnienie Specjalne
Powiatowy konkurs pt. "Patron Naszej Szkoły"
- Monika Czaderna IIIf - 2006/2007 - I miejsce
- Karolina Bednarz i Anna Nycz IIIb - 2006/2007- wyróżnienie
III Wojewódzki konkurs wiedzy o osobie i nauczaniu Jana Pawła II "szukałem Was - teraz wy przyszliście do mnie..."
- Katarzyna Flisek IIe - 2007/2008 - I miejsce
- Karolina Hałat IIa - 2007/2008 - III miejsce
Miejski Ogólnoszkolny Konkurs pt. "Zareklamuj swoją szkołę"
- Klaudia Obajtek IIIb - 2007/2008 - I miejsce
- Martyna Laszczak IIIb - 2007/2008 - I miejsce
Ogólnopolski konkurs "Dyplomacja i sprawy międzynarodowe"
- Marta Drabek IIIb - 2008/2009
- Patrycja Dudziak IIIb - 2008/2009
- Adrianna Gołuch IIIb - 2008/2009
- Justyna Lonc IIIb - 2008/2009
Konkurs matematyczny o Puchar Dyrektora V LO w Bielsku -Białej
W piątej edycji konkursu naszą szkołę reprezentowali:
- Sztefko Radosław IIa - 2002/2003
- Płaszczyński Bartosz IIId - 2002/2003
- Marek Błażej IIa - 2002/2003
W finale nasze gimnazjum uplasowało się na 10 miejscu.
W siódmej edycji szkołę reprezentowali:
- Kamila Komędera IIIg - 2004/2005
- Justyna Olek IIIb - 2004/2005
- Grzegorz Jurzak IIIc - 2004/2005
Szkoła zajęła w finale V miejsce. W klasyfikacji indywidualnej wyróżnienia otrzymali: Jurzak Grzegorz- 9 miejsce i Kamila Komędera - 17 miejsce
W jedenastej edycji szkołę reprezentowali:
- Gawęda Bartłomiej IIc - 2008/2009
- Kapała Paweł IIa - 2008/2009
- Butora Marcin IIc - 2008/2009
Do finału konkursu dostał się Bartłomiej Gawęda
W XII edycji konkursuszkołę reprezentowali:
- Paweł Kapała IIIa - 2009/2010
- Bartłomiej Gawęda IIIc - 2009/2010
- Gabriela Handzlik IIIe - 2009/2010
Do finału konkursu dostał się Paweł Kapała
W XIII edycji konkursuszkołę reprezentowali:
- Marta Chrobak IIId - 2010/2011
- Katarzyna Przybyła IIId- 2010/2011
- Jarosław Raczek IIIa – 2010/2011
Do finału konkursu dostała się Marta Chrobak
W XV edycji konkursu 2012 / 2013 szkołę reprezentowały :
- Sztafa Dominika kl.3d
- Zaniewska Natalia kl.3a
- Tora Justyna kl.3a
Finalistką została Justyna Tora
Konkurs matematyczny organizowany przez LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach
- II miejsce Gabriela Handzlik IIIe - 2009/2010
- III miejsce Marcin Butora IIIc - 2009/2010
- III miejsce Bartłomiej Gawęda IIIc - 2009/2010
- IV miejsce Adam Mąka IIId - 2009/2010
- II miejsce Justyna Tora IIIa - 2012/2013
- I miejsce Patrycja Pietras IIa – 2014/2015 (uzyskała maksymalną ilość punktów)
Miejski Ogólnoszkolny Konkurs pt. "Zareklamuj swoją miejscowość"
- Marlena Karłowicz kl. 1e - 2008/2009 - I miejsce
Miejski Ogólnoszkolny Konkurs "Polscy Nobliści"
- Marcela Szymańska kl. 2d - 2009/2010 - wyróżnienie
- Katarzyna Przybyła kl. 2d - 2009/2010 - wyróżnienie
Miejski Ogólnoszkolny Konkurs pt. "Mistrz Pięknego Czytania"
- Magdalena Fołta kl. 3c- 2010/2011- II miejsce
- Magdalena Ponc kl. 1e- 2010/2011- II miejsce
- Marlena Karłowicz kl. 3e - 2010/2011 -III miejsce
- Joanna Urbańczyk kl. 3d- 2010/2011 - wyróżnienie
- Kinga Mitek kl. 2b - 2012/2013 - III miejsce
- Aleksandra Babula kl. 3b - 2013/2014 - wyróżnienie
Miejski Ogólnoszkolny Konkurs "Julian Tuwim i jego wiersze"
- Szymon Frączkiewicz kl. 1a - 2010/2011 - I miejsce
Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pt. "Słowa, słowa, słowa..."
- Zuzanna Czerniawska kl. 3c - 2013/2014 - wyróżnienie
VI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc
- Rafał Domek IIIb - 2014/2015 - Mistrz Polski (w kategorii wiekowej 13-15)